امداد رسانی به سیل زده ها

امداد رسانی به سیل زده ها

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آخرین آمار عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی از ۱۸ آبان‌ماه تا ساعت ۸ صبح امروز گفت: امدادگران جمعیت در این مدت به ۵۶۰۰ تن امدادرسانی کرده و ۳۴۰ نفر را نیز اسکان اضطراری دادند.

دکتر ناصر چرخساز در خصوص عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی از ۱۸ آبان ماه تا ساعت ۸ صبح امروز (جمعه) گفت: در این مدت ۱۱ استان ایلام، سیستان، کرمانشاه، لرستان، بوشهر، خراسان رضوی، فارس، قزوین، کرمان، هرمزگان و یزد، ۶۲ شهرستان و همچنین جزیره کیش متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود: علاوه بر ۶۲ شهرستان مذکور، ۱۴۵ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز بر اثر این سیل و آبگرفتگی آسیب دیده‌اند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر یادآور شد: تا ساعت ۸ صبح امروز به ۵هزار و ۶۰۰ نفر از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده است و ۳۴۰ تن نیز اسکان اضطراری داده شدند؛ علاوه بر آن ۱۲ تن نیز به مناطق امن منتقل شدند.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، به گفته وی، به وسیله دستگاه‌های موتورپمپ و لجن‌کش از ۲۳۱ واحد مسکونی تخلیه آب انجام شد.

چرخساز همچنین با بیان اینکه در جریان این سیل و آبگرفتگی به ۳۰ مصدوم امدادرسانی شده است، افزود: ۱۶ نفر درمان سرپایی شده و ۱۴ تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید