راه اندازی آزمایشگاه های مرکزی در پردیس های دانشگاه تهران

راه اندازی آزمایشگاه های مرکزی در پردیس های دانشگاه تهران

مراسم معارفه دکتر محمد رحیمیان، معاون جدید پژوهشی دانشگاه تهران و تقدیر از دکتر ناصر معصومی، معاون پژوهشی سابق این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران در این مراسم که با حضور معاونان آموزشی و فرهنگی، مدیران و مسؤولان پژوهشی و رؤسای پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات دکتر ناصر معصومی در دوره تصدی معاونت پژوهشی دانشگاه، از دکتر رحیمیان برای پذیرش این مسؤولیت قدردانی کرد.

وی از دکتر رحیمیان به عنوان فردی که دارای مقبولیت بالا در دانشگاه است یاد و اظهار امیدواری کرد که با توان اجرایی بالایی که دکتر رحیمیان دارد، دانشگاه بتواند در تحقق اهداف و برنامه‌های پژوهشی خود گام‌های بیشتری بردارد.

نیلی احمدآبادی از دکتر معصومی نیز به عنوان مدیری صادق یاد کرد و افزود: اخلاص و شفافیت، خصوصیت تمامی استادان دانشگاه تهران است و این، سرمایه بزرگ و اصلی دانشگاه تهران است و دانشگاه به داشتن استادان با اخلاق خود افتخار می‌کند.

رییس دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پژوهش و نقش آن در توسعه همه جانبه کشور گفت: خوشبختانه گفتمان پژوهش، امروز به گفتمان اصلی کشور تبدیل شده و همه مسؤولان کشور به‌ ویژه مقام معظم رهبری در خصوص مساله پژوهش تاکید فراوان دارند و دانشگاه تهران امروز با توجه به این دیدگاه باید تلاش کند همچنان پرچم‌دار پژوهش و تولید علم در کشور باشد.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر برنامه‌ریزی یکپارچه در دانشگاه تصریح کرد: باید تمام فعالیت‌های دانشگاه در بخش آموزش، پژوهش و مالی هم‌راستا و هماهنگ باشند تا دانشگاه بتواند به اهداف ملی و بین‌المللی خود دست یابد وهیچ بخشی نافی و مانع بخش دیگر نشود.

رییس دانشگاه تهران همچنین، اجرای برنامه ارتقاء و ترفیع، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های مرکزی در پردیس مرکزی و پردیس‌های دانشگاه را از دیگر برنامه‌های دانشگاه در بخش پژوهش و فناوری عنوان کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، دکتر معصومی، معاون سابق پژوهشی دانشگاه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در معاونت پژوهشی در دوره مسؤولیت خود را ارائه داد.

وی طرح جامع پژوهش و فناوری، استقرار نظام توسعه مرزهای دانش، افزایش نقش دانشگاه در فعالیت‌های بین‌المللی و ظرفیت‌سازی برای گذار از تحریم، جهت‌دهی به فعالیت‌های دانشگاه در جهت دانشگاه کارآفرین و توجه به پژوهش‌های علوم انسانی را از جمله اقدامات انجام شده در دوره تصدی مسؤولیت خود عنوان کرد.

محمد رحیمیان، معاون جدید پژوهشی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن اشاره به سیر تحولات پژوهشی در دانشگاه‌ها، نوآوری و خلاقیت در جهت حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین، بین‌المللی کردن و ارتقای جایگاه جهانی دانشگاه و ارتقای اخلاق و مسؤولیت‌پذیری اجتماعی را از اهم برنامه‌های آتی معاونت پژوهشی دانشگاه عنوان کرد.

در پایان این مراسم، لوح تقدیر ریاست دانشگاه تهران و مسؤولین سایر بخش‌ها، به معاون سابق پژوهشی دانشگاه اهداء شد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید